| aiurea231223 a întrebat:

am o problema cu tenul, de cand am fost mica am avut multa acnee dar in ultimele saptamani mi se pare ca s-a agravat. Am fost la doctori, tratamente peste tratamente pana si cu laser am facut si totusi nimic. Am auzit de o cura cu mere verzi fara coaja care daca ii tinuta timp de 3 zile curata tenul. A incercat cineva cura aceasta? Functioneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul tratament care a functionat pe termen lung în cazul meu a fost Sotret. 20 mg/zi. Cremele și pilulele aveau efect maxim 3 luni, și apoi o luam de la zero.
SOTRET m-a scăpat complet de coșuri, de 3 ani, de chisturi dureroase, și par gras. Îl recomand.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dozările hormonale le-ai făcut?
Contraceptivele au și multe reacții adverse, atacă ficatul!
Pa, pa.

| secretlove2014 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Asa i dar eu spre exemplu am luat hepatoprotect tot timpul, cred ca tot e bine

| secretlove2014 a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut probleme cu acneea insa la o vizita la medicul ginecolog mi a gasit chisturi si mi a recomandat anticoncepitionale diane 35 si surpriza mi au disparut si cosurile, nu te mint anticonceptionalele sunt cele mai bune pentru chisturi, acnee, ten gras eu una m am convins

| aiurea231223 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, anticonceptionale refuz sa iau, aproape toti medicii la care am fost au gasit drept raspuns anticonceptionalele, dar prefer sa nu am motivele mele si motive destul de intemeiate si cu argumente solide. Oricum, multumesc pentru ajutor happy