| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema am 20 de ani si cam de 3 zile imi amorteste piciorul stang nu continuu insa o buna parte din zi il am amortit pana in talpa nu pot sa imi explic de la ce.Ce ma sfatuiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Aceasta amorteala poate fi data de o posibila hernie de disc intervertebral din zona lombara a coloanei lombare. Ar fi bine sa mergeti la un medic pentru consult si investigatii (RMN coloana lombara).
http://www.i-medic.ro/boli/hernia-de-disc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt operat de hernie de disc si asa am avut si eu simptomele la inceput dar, pana sa crezi ca vei fi operata e cale lunga.
Daca nu au aparut si dureri groaznice pe picior nu trebuie sa te operezi si nici nu o recomand ca nu mai esti acel om care ai fost inainte chiar daca nu mai ai dureri

| BIOO a răspuns:

Da-mi add pe lazarescu_constantin si rezolvam problema ta de sanatate! O zi buna!