| 354 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema, trebuie sa iau niste suplimente cu fier pentru ca am anemie, cum sa fac sa nu ma mai ingras de la aceste vitamine, pentru ca data trecuta am luat cam mult in greutate. Va rog, dati-mi un sfat daca puteti sa imi recomandati si niste exercitii, care se pot face acasa, si care sa ma ajute sa slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Draga domnisoara, daca ar exista cu adevarat exercitii speciale sau vreo solutie miraculoasa pentru slabit nu s-ar mai plange atatia oameni de problema asta. Probabil ca suplimentele iti cresc pofta de mancare asa ca este important sa ai o alimentatie corecta, trei mese principale pe zi, mancare variata, cat mai multe fructe si legume, fara produse de patiserie sau fast-food, dulciuri, cartofi prajiti, exces de paine, sare, cereale samd. Ca exercitii fizice - orice necesita efort - chiar si simplul mers pe jos ajuta daca este practicat zilnic.

2 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Vitaminele sunt una iar fierul alta! Poti sa iei suplimente cu fier, fara vitamine. Daca nu ai alta varianta, cauta un reprezentant Tianshi din orasul tau, sau intra pe net. Multa sanatate!

| 354 explică:

Da trebuie sa iau fier pentru ca am anemie. dar eu pusai alta intrebare si tu ai raspuns altceva dar asa sunt unii