| Florin_Balanescu_Florin_1990 a întrebat:

Buna ziua!

Are cineva cunostinte de ce sunt mai mici analizele? In mod normal erau mai mari la unii.

1.Colesterolul >140-240-134

2.Trigliceride serice : >40-150-37

3.Bilirubina directa >serica:0-0.20-22

4.TSH - >0.42-5.45-16.21

>5.monocite:3.00-9.00-9.70

6.Trombocitele : >150.00-450.00-124

7.Volum mediu trombocitar: >9.00-13.00-13.30

8.Raportul celulelor mari >:13.00-43.00-50.10

Pana ma internez in spital pentru consulatii mai mari vrea sa vad parerea voastra...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Nu am inteles din cum te -ai exprimat cum mai mari la care? nu toti pacientii au valori la fel, daca te referi la laboratoarele de analize depinde de aparat cum e setat si ce valori are in parametrii lui dar fiecare analiza iti arata pe rezultate ce valori ai tu si care sant valorile normale gasite pe aparatul respectiv si asa te poti orienta daca sant bune sau nu ale tale.