| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

Buna ziua astazi dimineata m-am trezit cu putina saliva in gura.
Tin sa mentionez ca de 1 an si ceva am nod in gat,senzatie de limba umflata,respiratie ingreunata, ganduri rele (nu le am mereu, am perioade).
Anul trecut in august 2016 am fumat etnobotanice,si intr o zi m-am lasat si cand am fumat o tigara normala am avut atac de panica lung,am chemat salvarea,am facut analize,mi s-a spus ca am o infectie in gat,nu le ziseseram ca am fumat etnobotanice,si dupa m-am lasat si de tigari si de tot,mi-a fost rau,aveam atacuri de panica zi de zi,pana intr o zi cand a a aparut senzatia de nod in gat,ganduri rele,limba umflata,respiratie dificila, le am din anul 2016, din septembrie,respiratia dificila si acum,senzatie de sufocare,batai ale inimii tari,lipsa poftei de mancare,mi se usca si guea,nu aveam saliva cand faceam un atac de panica,dar astazi m-am trezit cu putina saliva,si abia pot inghiti,stie cineva ce am?
Am anxietate?
Respiratie dificila,batai ale inimii puternice (cateodata,am perioade), stari de frica,ca ceva rau se va intampla,frica de a inebuni, frica ca se va intampla ceva cu parintii mei, astazi m-am trezit fara saliva in gura....este anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil lipsa de magneziu, sau probleme cu tiroida!
Mergi la un endocrinolog sa-ti faci niste analize medicale si investigatii specifice si iti va da el tratamentul necesar.

| Violleta2022 a răspuns:

Ah, uitasem sa-ti spun, lipsa salivei din gura se poate intampla si din cauza unei infectii din gat, sau nas infundat, dormind cu gura deschisa, se usuca limba si de aici senzatia de uscaciune si umflare a limbii.

Faptul ca abia poti inghitii, ar confirma infectia din gat, care se poate rezolva cu miere de albine amestecata cu zeama de lamaie, luata cu lingurita si supta incet, tot la fiecare ora daca se poate, cate 1 lingurita.
Mierea de albine este antibiotic natural, iar zeama de lamaie cobtine acid citric si vitamina C, care iti usureaza durerile din gat si grabeste vindecarea infectiei.
Nu-i cazul sa ai crize de panica sau anxieatte, pentru ca, pare o simpla infectie in gat!

| BIoody a răspuns:

Asa am si eu, dar eu nu am tras nimic happy

Răspuns utilizator avertizat