| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Ce/cum sa fac sa imi creasca degetele? Sunt clarinetist si imi e greu sa ajung la unele poziti...Am 13 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa mai cresti.Nu cred sa fi aparut clarinete adaptate la degetele unui copil.

| zickuo a răspuns:

Ai 13 ani! straight face O sa iti creasca pana la o varsta mai mare.

| Neacşu_George-Andrey_1937 explică:

Stiu ca o sa cresc dar deocamdata exista vreo varianta?