| marelegeons a întrebat:

De 2 zile simt niște dureri în zona toracelui când respir și în partea stângă a gatului. Menționez ca fumez aproximativ 10 țigări pe zi. Va rog sa mă ajutați happy Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Barsom a răspuns:

Ce ai tu se numeste junghi toracic..nu are treaba cu tigarile ai tras curent.am fost la urgenta si asta mi s a spus ca am

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te ajutam noi? mergi la un medic

| minrest a răspuns:

Asta e viata fumatorilor, iar situatia se va inrautati constant. Oricum, de bronhopneumopatie obstructiva nu scapa nici un fumator, decat daca moare de altceva inainte. Salut.

| Irinelp a răspuns:

Du-te la spital la control si lasate de fumat daca nu vrei sa ai probleme de sanatate si mai mari.

| Ohaithar a răspuns:

Du-te la medic.

| AndreyaMaria000 a răspuns:

Daca stii ca fumezi asa mult, de ce te mai plangi?
Dar totusi...ti-as recomanda crema cicatrizin (https://plantum.ro/......-50gr.html si in link-ul de mai sus vei gasi aceasta crema.

| AndreyaMaria000 a răspuns:

Iti recomand aceasta crema https://plantum.ro/......-50gr.html
pe care o gasesti si in farmaciile apropiate (sper). Doar cu atat te pot ajuta dar oricum sa stii ca este si din cauza fumatului!