| suntata a întrebat:

Buna ziua!
De cand a venit frigul cand urinez ma ustura. Mi-am facut pana acum de trei ori analize, doctorii mi-au spus ca totul este in regula dar un doctor mi-a dat pastile sumetrolim, nu isi fac efectul.
Ce sa fac? Urinez destul de des.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce analize/investigaţii ai făcut, la ce medic specialist ai fost, etc.

Cel mai probabil, este vorba de o INFECŢIE urinară ( sau chiar o cistită, ori o infecţie genitală/vaginită )...

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( sumarul de urină/urocultura, PREFERABIL cu antibiogramă ), eventual, chiar o Trimitere la ecografie!

Abia după ce ai CONFIRMAREA diagnosticului şi după ce se vede la antibiogramă ce antibiotic este mai eficient în cazul acestei infecţii, vei primi tratamentul ADECVAT!

Vezi detalii despre cistită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Dacă NU este vorba de o infecţie urinară/cistită, atunci CERI ( medicului de familie ) o Trimitere la ginecolog pentru un test de secreţie vaginală.

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai racit-dar ca sa fi sigura poti sa mergi la un alt medic-sa vezi ce iti spune.

| suntata explică:

Va multumesc pentru raspunsuri! :*

| MayaPhoenix a răspuns:

Ai racit putin, cel putin asa mi se intampla mie.