| Quing a întrebat:

De curand am fost la un cabinet de biorezonanta si mi s-a spus ca la capitolul oxigenare stau bine, insa oxigenarea creierului este slaba. Ce as putea face pentru in legatura cu acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| malvinacroft a răspuns:

Suplimente cu Ginkgo biloba de la plafar, si ceva cu resveratrol (tot de la plafar) si sport. Rezultatele aparatului de biorezonanta sunt in general 85-90% asemanatoare cu analizele medicale, deci probabil asa stau lucrurile. Si chiar daca nu e asa, ginkgo nu poate decat sa iti imbunatateasca starea vaselor de sange cerebrale, oricare ar fi situatia.

| MultiCore a răspuns:

Chiar crezi în faza cu biorezonanța? -.-

| KodrutZ a răspuns (pentru MultiCore):

E un pic mai credibila si fundamentata ca sf duh sau fiul lu' dumnezo', dar pina la urma ambele se bazeaza pe placebo si sugestionarea existentei a ceva improbabil. https://en.wikipedia.org/wiki/Bioresonance_therapy