| Calinm22 a întrebat:

Bună ziua, ieri mi-a apărut în cercul gurii pe partea dreaptă o bubița albă care mă doare destul de tare, oare ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că e afta bucala apare pe fond imun, mai exact stai prost cu imunitatea sau cu igiena orala. Folosește de 2 ori pe zi apa de gura Listerin și ață dentară. Ia zinc și vitamina c, magneziu și se va retrage.

| newaccountbye a răspuns:

E pur și simplu o aftă. Trece cu glicerina boraxata de la farmacie.
Ai mâncat ceva care nu a fost spălat.

| DARLINGx a răspuns:

Cred că e un coș. Am avut ceva de genul mai demult si îmi trecuse

| SamsungElectronics a răspuns:

Salut

Posibil un coș

| Mela1000 a răspuns:

E o aftă.