| McClod a întrebat:

Joi m-am pensat si aveam niste cosurile desupra ochiului stang a doua zi m-am trezit cu ochiu umflat si desupra un dul destul de mare care nici azi nu mi-a mai trecut si daca apas pe el ma doare. Ce poate fi? Cum scap de el? Ce tratement trebuie sa urmez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hace a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste stafilococ! Ar trebui sa mergi la medic, acolo ei iti vor curata zona si iti vor prescrie si un tratament cu antibiotic pentru a elimina stafilococul! Numai bine happy!