| Cristian_Bogdan_1987 a întrebat:

ma doare maseaua, am gaura, dar de la masea ma doare ganglionul stang si urechea stanga, ce o fi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CatalinRO a răspuns:

Salut! Ai grija ca poti face o otita de toata frumusetea! Iti recomand un consult ORL si o vizita la stomatolog.Initial trebuie rezolvata maseaua apoi urechea. Atat timp cat maseaua nu este rezolvata aceasta poate sa fie mereu o sursa de infectie pentru zona respectiva.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In medicina nu exista nimic legat de "curent/tras curentul/din cauza curentului" maseaua probabil e cu abces/infectie si infectia duce la inflamarea ganglionilor, de acolo si durerea din zona urechii, mergi la stomatolog.

Multa sanatate.

| vocea a răspuns:

Da ori este de la raceala ri de la vreo infectie su carie, trebuie sa mergi la medic sa te trateze si pe mine ma mai doare.