| IooIoana a întrebat:

Bună ziua! Pentru cine a născut prin cezariana. E normal sa se inrosească la operația acolo, sub ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce anume sa se iroseasca? Timp? Sau ce

| Violleta2022 a răspuns:

Cezariana are risc minim, de aceea este atat de populara si preferata ca metoda de nastere, de majoritatea femilor din ziua de azi.

Risc la nastere apare intotdeauna la femeile care au probleme cu inima, cu obezitatea, cu alte boli autoimune.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Du te ma doctor poate fi o infectie, nu te juca cu chestii de genul