| mVictoria a întrebat:

Prietenul meu are disconfort in momentul urinarii, imi spunea ca numai de la mine se poate sa fi luat ceva, avand aseara contact sexual si azi dimineata il ustura in momentul urinarii. Tin sa mentionez ca pe durata relatiei nu am avut alt partener sexual in afara de el, totusi el asta crede in momentul de fata. Maine vom merge la medic, dar as vrea sa stiu parerea cuiva mai experimentat in domeniu de la ce poate sa fie disconfortul acesta? Precizez ca am incercat si anal, asta daca nu cumva de acolo se trage. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista posibilitatea practica de a-i fi ajuns in uretra anumiti microbi care exista/abunda in zona anala indiferent de igiena avuta/intretinuta de tine. Totusi o manifestare atat de rapida pare mai mult decat improbabila. In orice caz nu se poate da un raspuns cert pebaza informatiei tale si din acest motiv probabilitatea cat si posibilitatea de a exista o infectie urogenitala se poate determina doar prin analize, deci se impune sa fiti consultati amandoi si efectuarea analizelor specifice strict necesare in astfel de cazuri. Multa sanatate!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ati facut sex a.nal fara prezervativ, a luat bacterii din materiile tale fecale si s-a infectat, e absolut normal. Sexul an.al impune niste reguli de igiena destul de stricte: femeia trebuie sa faca o clisma inainte de actul sexual, iar barbatul trebuie neaparat sa poarte prezervativ. Altfel el va lua pe penis materii fecale din anusul partenerei (vizibile sa invizibile, daca sunt in cantitate mica) si, in functie de cat de bine sta cu imunitatea, va face infectii sau nu.