| KmC96 a întrebat:

stie cineva un medicament care curata caile respiratorii deoarece am bronsita si abia respir am facut infuzii si toate chestiile sugerate de doctor din pacate tot imi este rau.Intrebarea mea este ce medicament pot cumpara din farmacii fara reteta care sa faca bine si am auzit de ceva siropuri.In fine va rog sa ma ajutati.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici, exista un medicament, antibiotic se numeste AZITROMICINA BEXAL, 600mg. mie imi face foarte bine, sunt 3 pastile si se iau 1/24h.costa in jur de 11 eur.Nu stiu versiunea romaneasca, dar poate farmacista stie.Multa sanatate!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Miere naturală de albine, dropsuri pe bază de mentol și eucalipt.
Sănătate.
La mulți ani în noul an!
Pa, pa.

| cici a răspuns:

Esti sigur ca nu ai altceva? spre ex.eu am un bronhospasm care imi face greutatisi se pare ca este pe fond nervos.incearca un calmant(miorelaxant)si o fiola de calciu

| cici a răspuns:

Apropo, ia niste parasinus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirop de muguri de brad

| Masochista a răspuns:

Cea mai buna este mierea de albine,sau bomboane mentolate, poti mirosi putin spirt, sau poti sa pui intr'un vas apa fierbinte sa pui capul deasupra si sa peui peste un prosop si stai vreo 5 minute!