| AllexAlexx a întrebat:

Buna ziua TPU! As dori sa va cer parerea! Ieri la fotbal am primit o minge in degetul mare de la mana! Acum s-a umflat foarte tare, e vanat la baza de jur imprejur numai montul nu este! Ma doare foarte rau! Credeti ca e fracturat, rupt, dat peste cap etc... As dori in special parerea unui doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaDeutza39 a răspuns:

Daca il poti misca nu e rupt. Corect, du-te la doctor. Pana atunci tine compres cu apa rece, cu gheata si incearca sa nu faci miscari prea bruste. Sanatate! Fundaa?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca doresti parerea unui doctor du-te la spital