| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua tuturor, acum cateva zile am fost nevoit sa tin de o funie subtire pe care o aveam in jurul incheieturii de la mana, nu am tinut mai mult de 15 minute dar problema este ca forta a fost destul de mare, si acum mai am semn de la cumam tinut de ea si problema care ma nedumereste este urmatoarea, imi simt toata mana amortita si nu stiu ce sa fac si daca este ceva mai grav sau va trece in alte cateva zile, nu am probleme in a o misca, folosi etc, doar ca o simt amortita.Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

O sa-si revina in cateva zile, poate o saptamana. Mie mi-a trecut in aproximativ 2 saptamani ceva asemanator (imi amortise mana de la cot in jos) si nu am mai avut probleme; pe viitor sa fii mai atent.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sfatu meu este sa mergi la medic, numai acesta, dupa ce te va consulta, iti va putea spune cat este de grav si iti va prescrie tratamentul necesar daca va fi nevoie.
Sanatate!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E pentru că în momentul acela ai întrerupt circulaţia sângelui. O să-şi revină ea. Nu mai ţine funii aşa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce ai facut-o? sa ramana semn? eu as incerca la gat, fiindca nu am lantisor si nici bani sa-mi cumpar unul. vreau sa ma fac mai dragalas decat sunt in poza. ce zici? o sa mearga?