| Gamingx61 a întrebat:

Buna ziua tuturor, am inceput sa ma cam sperii si as avea nevoie de ajutor. Ieri (26aug) am avut contact sexual neprotejat cu o fata, pentru prima oara si azi am observat ceva ciudat pe penisul meu. In jurul uretrei sunt semne de iritatie, si la 1mm distanta am observat o rana foarte mica, abia o deschizatura de jumatate de milimetru. M-am uitat speriat la simptomele unor boli si cel mai probabil as avea sifilis dar simptomele se arata numai dupa 3 zile, dupa cste am citit. O fi o simpla iritatie? Sau o fi pur si simplu din cauza ca penetrarea a fost mai grea si m-am ranit in mijlocul procesului? Sunt din miercurea ciuc, dacs este cazul, ce medic imi recomandati si cam cat ar costa niste teste/analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi sifilis atat de repede, este probabil alta infectie venerica. Cel mai bine ar fi sa trimiti fata la analize (inclusiv secretie vaginala, teste de sifilis, HIV, HPV, hepatita B si C). In functie de ce teste pozitiveaza ea, vei sti ce boli e posibil sa fi luat.
Tu mergi la medicul dermato-venerolog. Iti va da un tratament si un set initial de analize. Trebuie sa stii insa, ca teste concludente pentru HPV, HIV, hepatita B si C vei putea face abia peste 6 luni

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa ceri sfatul medicului dermatolog.
Cred ca e prea devreme ca bts-ul sa isi faca aparitia.
Doar dermatologul te poate lamuri daca este bts, ori ai fortat prea tare penetrarea.
O zi buna happy

| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie o infectie. poate fata nu a fost perfect sanatoasa nu poti avea incredere.
asta e riscul fara protejare. te infectezi. si platesti