| Chuck a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti niste alimente/sucuri/diete naturiste pentru regenerarea ficatului.
(Nu este pentru mine, dar am nevoie de aceste lucruri ca si cum ar fi pentru mine)

Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si multa miere naturala, preferabil tei sau poliflora.

8 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Stiu de la un medic internist, intrat deja in nefiinta ca, cel mai bun leac pentru regenerarea celulelor hepatice este sa-ti faci suc de lamaie, indulcit cu miere de albina si diluat cu apa minerala si acesta sa-l consumi in loc de apa.
Se poate folosi ceai de sunatoare (pojarnita) care de asemenea este f. bun pentru ficat, restul sfaturilor deja le-ai primit de la ceilalti useri TPU. Multa sanatate si succes.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate folosi pe langa produsele naturale indicate de useri si Esentiale forte, sunt vitamine care ajuta la regenerarea ficatului.

| mariazet45 a răspuns:

Grefa si suc de grefuit este cel mai bun leac pentru ficat, a facut cineva un fel de cura dupa ce a fost diagnosticat cu hepatita, a cumparat grefuit cu lada, a consumat 6 luni iar apoi medicu i-a zis ca ficatu arata ca si cum nu ar fi fost niciodata bolnav de ceva, la analize vb

| remus a răspuns:

Pentru regenerarea ficatului din propria experienta recomand ceai de anghinare, timp de 20 zile, cate o cana neindulcit inainte de masa cu 1/2 ora, cu inghitituri mici, dupa care stat la orizontala 1/2ora pe partea dreapta, pauza 10 zile, dupa care reluat cura cu ceai, evitat pe cat posibil carnea de porc grasa si spirtoasele, palinca, coniac si whisky, sa-ti fie de sanatate buna!

| Chuck explică:

Mersi pentru raspunsuri.

| Chuck explică:

MERSI MULT, am prins ideea. M-am mai si documentat pe deasupra.
Pentru cei care asteapta vreo fundita: Nu o sa dau nici o fundita. Ar fii lipsa de fair-play, din partea mea, pentru ceilalti useri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit produse naturiste din gama herbalife