Întrebare recomandată | roland2948 a întrebat:

Vreau sa cumpar un detoxifiant pentru ficat.Ce imi puteti recomanda, din ce ati incercat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Mananci masa cu usturoi, la cel putin trei zile. Cel mai simplu si usor.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici sfatul medicului: http://www.sfatulmedicului.ro/......elui_10850

| anonimg a răspuns:

Alimente pentru ficat:
-andiva, anghinarea si ridichea.
Sursa: http://www.viatasisanatate.ro/sanatate-prin-alimentatie pag.167-175.
Anghinarea detoxifica ficatul. Se poate consuma cruda, in cuptor sau gatita la abur.

| minrest a răspuns:

Ceva cu silimarina. Eu iau doua lagosa pe zi si sunt multumit. Salut.

| untu a răspuns:

Hepatoprotect sau Forte Essentials!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar masa cu usturoi laughing Ci mancaruri cu usturoi.

| gheorghe13 a răspuns:

Fă-o doar cu alimente naturale. Usturoiul e foarte bun. Nu e pastilă care să îți facă bine, așa că renunță să mai susții industria farmaceutică.