| alexyya93 a întrebat:

Vreau un raspuns urgent la aceasta intrebare!
Nu stiu de unde sa incep. acum 3 saptamani m-am operat de tiroida deoarece aveam nodul, mi-a scos-o pe toata, dar ma cam ingrijorez ca mi-a intarziat putin menstuatia...ma tem sa nu fiu insarcinata specific ca nu am nici un simptom cum ca as fi, Intrebarea mea este : Cand m-am internat sa ma operez de tiroida mi-a facut toate analizele de sange stiu sigur asta ca asa se fac, dar daca eram gravida aparea la analize? Sau este posbil din cauza glandei sa mi se fi dereglat menstuatia?
Astept raspuns cat mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu se fac in mod uzual determinari de HCG, asa ca nu cred ca ti s-a facut. Tiroida este o glanda cu impact puternic asupra tuturor organelor din corp, implicit si asupra organelor genitale interne. Banuiesc ca ti s-a prescris un tratament de substitutie hormonala. Cand mergi la control la medicul endocrinolog, comunica-i problema cu menstruatia.