| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziuaa! Am o problema foarte urata si anume de 4 zile ma confrunt cu multe bubite in zona intima. In ziua 1: am avut 4 umflaturi in zona labiilor, putin deranjante si am crezut ca sunt cosuri datorita folosiri lamelor de ras si simptomelor inainte de menstruatie.
In ziua 2: A aparut si sangerarea menstruala fapt care cu siguranta a inrautatit situatia pentru ca absorbantele de obicei ma irita, am ajuns ca din cele 4 bubite infoensive sa am 14 bubite prefect rotunde, albicioase si cu o depresiune in mijloc. Foarte dureroase la contactul cu absorbantul si pe langa asta ustura ingrozitor de rau cand urinez fiindca sunt situate pe ambele parti in jurul vaginului si pe interiorul labiilor.
Ziua nr 3: Bubitele sunt in nr de 16-18 cam asa, dor foarte tare la contact intre absorbant si piele si arata la fel, albicioase cu depresiune in mijloc.

Eu cred ca sunt iritatii de la aparatul de ras, foliculita, cosuri dar care s-au inrautatit datorita absorbantelor si a faptului ca zona nu poate fi uscata datorita sangerarilor. Dar noaptea nu pot sa dorm pentru ca ma tem sa nu fie moluscum sau herpes sad va rog sa ma ajutati, sa imi luati o piatra de pe suflet cu pareri daca ati patit si in cat timp se vindeca.

Aceasta imagine este una dintre bubite care a aparut mai sus ca restul( cine nu doreste sa se uite, va rog nu dati click, averitez ca e imagine cu pielea si bubita). https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.net/......6022_n.jpg

Va multumesc anticipat! Astept raspunsuri sa imi spuneti daca ati avut si cum ati procedat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Someone1289 a răspuns:

Salut! Totuşi, e o iritație. Te sfătuiesc sa te duci la farmacie. Îţi recomand crema Nidoflor e oarecum ok are antibiotic si mi se pare ca nu e scumpa... dar nu ştiu cred ca cea mai bună idee e să te duci la un medic. Toate cele bune!

1 răspuns:
| gaby500500 a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la un control la un doctor este cel mai bine.
FUNDA