| GabyDany a întrebat:

Bunq TPU, am o problema cu ochiul drept, mai exact z, atunci cand clipesc ma doare ploapa de jos(sau ce o fi ea) acum 3 zile nu aveam nimic, m-am culcat si a 2 a zi ma durea, si aseara m-am culcat (nu ma mai durea asa tare) si azi ma doare mai rau decat in prima zi, ce am? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Poate fi o infectie si un inceput de conjuctivita/urcior.
http://www.csid.ro/......-11281429/
Adreseaza-te medicului de familie!
O zi buna :)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil te-ai sters cu mana sau te-a prins curentul de aer si s-a infectat.
Mergi la medicul oftalmolog sau pur si simplu la farmacie, vei primi ori picaturi, ori unguent cu care sa tratezi cateva zile, PE AMBELE OCHI.

Foloseste un prosop separat cu care sa te stergi, care ulterior trebuie fiert, fiindca infectiile de ochi sunt contagioase!
Daca nu e fiert prosopul, poti sa si re-infectezi sau infectezi pe altcineva care-l foloseste.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa scoti lingurita din cana de ceai, cand bei ceaiul si durerea nu va mai exista!