| Dontforgettosmile a întrebat:

BUUNAA! As vrea sa-mi dati va rog niste sfaturi despre cum sa mai cresc in inaltime. Sunt fata, am 14 ani si sunt o "pitica" de 1, 60 pe-acolo. M-am saturat ca toate prietenele mele care au fost mai scunde sa ma depaseasca in fiecare an rand pe rand si sa ajung cea mai mica dintre toate. Alte colege, dupa ce ne revedem dupa vacanta mare imi zic "Ce ai patit, ai intrat la apa?". Ma simt foarte complexata din cauza asta, toti cresc si eu nu. Am citit pe net ca fetele au acea perioada de crestere brusca inainte sa le vina menstruatia. Dar eu n-am avut parte de acea crestere, tot mica am ramas. Mentionez ca tatal meu are 1, 80 si mama 1, 65 daca va ajuta cu ceva. HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Si eu sunt la fel dar nu am ce face, poate daca incerci un curs de inot sau baschet depide de organism si eu o sa incep.alte sfaturi nu stiu sa iti dau dar sper ca te-am ajutat.bafta!

| jeffdragos a răspuns:

De ce te supara asta, si fetele mici de inaltime sunt frumoase.Ai 14 ani o sa mai cresti pana la 21 de ani..Nu baga pe nimeni in seama, trebuie sa te simti bine in corpul tau, indiferent de inaltime, culoarea pielii si lista poate continua.

| คภ๔гє a răspuns:

Salu! Fetiță, îți voi spune cum e viața : sirenele mănâncă balene laughing. Te vei prinde până la urmă. Și eu sunt pitică si mereu când îmi spune cineva asta mereu îi voi răspunde cu propoziția asta happy.

| Ionuț_Ionuț_1999 a răspuns:

Buna,nu-ti face griji te vei dezvolta tu, eu pe fetele mici de inaltime le gasesc foarte atragatoare deoarece parca au ceva al lor :3, am o prietena care e si ea o strumfita mica si mignona

| ciocolatata11 a răspuns:

Iti recomand sa mergi la baschet...dar la varsta ta esti destul de inalta...credema ca si eu am aceeasi varsta si inaltime. Nu esti deloc pitica si crede-ma ca e mai bine asa ca daca gasesti remedii de inaltare si te faci la 1.70 o sa cresti si din calea naturala si nu cred ca-ti convine sa fii ca o girafa...deobicei cele care sunt foarte inalte sunt slabanoage si eu cred ca preferi sa fi "ptica"

| ciprian1708 a răspuns:

Stai linistita...de crescut mai cresti pana la 18-21 de ani dar iti poti ajuta organismul facand sport specific pentru a creste in inaltime(inot handball volei).Nu uita...esentele tari se tin in sticlute mici :*