| king5151 a întrebat:

Ca sa imi fac scutire pentru scoala mai nou trebuie sa fac si test-ul CoVid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Nu

| Feri5 a răspuns:

Nu neapărat. Dacă te simți bine, nu. Așa făceau colegii mei când lipseau.

Sau nu trebuie neapărat scutire pentru absențe, poți face și o cerere semnată de unul dintre părinți.

| AndreiIonut24 a răspuns:

Te duci la medicul de familie, ii zici ca te simti rau, ceri consultatie si ceri scutire medicala, nu este necesar test Covid.
De regula cei care sunt bolnavi nu au voie in scoala indiferent de tipul de raceala pe care-l au.

| Cris1Taekookblack2 a răspuns:

Oarecum nu, dacă ei exagerează în legătură cu covid ul și te obligă iar tu nu vrei, nu fă o.
Normal ar trebui să mergi la medicul de familie și să te consulte, pe urmă să îți facă scutirea medicală, dar testul covid ți-l poți face tu însuți dacă dorești.