| anonim_4396 a întrebat:

Cafeaua te ajuta sa slabesti? E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

cafeaua normala nu te slabeste

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nu,dar depresia si lipsa unei alimentatii normale zilnice 3 mese pe zi da

| SimonaCristina a răspuns:

Doar daca bei cafea verde.

| vRemi a răspuns:

Nu, deloc chiar. Asa zicea lumea si ca fumatul te ajuta sa slabesti. Alta minciuna.

| Beautifullady189 a răspuns:

Buna! Cercetatorii afirma: cafeaua te ajuta sa slabesti! Dar nu orice cafea...Este vorba de o cafea verde, care nu este prăjită, pentru a-i conserva întreaga putere de ardere a grăsimii, deoarece, prin prăjire, cafeaua îşi pierde până la 90% din proprietăţile sale de eliminare. Astfel, pe lângă avantajul de a slăbi fără niciun efort, doar savurând o cană de cafea, beneficiem şi de proprietăţile antioxidante superioare ale cafelei verzi. Si totusi chiar functioneaza...demonstrează studiile clinice efectuate, ce au demonstrat că persoanele, care s-au supus testului timp de 60 de zile, au slăbit în medie 5, 7% din greutatea initială!
Este nevoie doar de un pliculet pe zi ca sa slabesti asa ca, dupa calculele mele ar veni 4.5 lei pe zi ca sa slabesti. Dupa parerea mea este mai ieftin decat alte fel de fel de produse de slabit.
Iar daca vrei sa incerci, in Romania aceasta cafea se poate comanda de aici: http://www.cafeform.ro/cafea-slabire-acasa/?code=aidrlud8mld
Succes!

| bya2000 a răspuns:

Nu e doar un mit dar cafeaua nu are nici o calorie happy

| andreeaAndreeaB a răspuns:

Buna da cu cafea slabesti da nu orce de cafea incearca o cafea mai speciala cum ar fi cafeaua verde ( adica zlabesti 3 kg. pe saptamna )

Pentru ca :
Cafeaua normală are un efect devorator de grăsimi dar prin prăjire, această acţiune este, practic, micşorată de 100 ori
Si in plus cafeaua prajita te poate ajuta sa scapi de celulita daca ai... daca da faci un gumaj in timp ce iti faci dusi dar daca aluneca amesteca cu putin gel de dus dar atentie ai grija sa nu infunzi tevile happy
Cu drag Stefi multa bafta :*