| mariaaa801 a întrebat:

Cam de la ce varsta e ok sa te apuci de sala? Am 13 ani si sunt fata si as vrea sa ma duc. Nu vreau sa fac lucruri foarte grele, doar sa ma mentin si sa fac un sport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Amegadaisuki a răspuns:

Pai ai putea sa te duci da chestia este ca daca te apuci de sala nu o sa te mai dezvolti ramai pitica, daca mai astepti un an sau 2 cred ca e bine

| mariaaa801 explică (pentru Amegadaisuki):

Am 1.73laughing

| Amegadaisuki a răspuns (pentru mariaaa801):

laughing)))) atunci du-te fara frica laughing))

| AleAlexaSwetty a răspuns (pentru Amegadaisuki):

E, chiar de tot e imposibila chestia asta eu fac sport de la 6 ani si desi am 10 ani am 1, 42 cm

| JustRoxanne a răspuns:

Buna! E foarte bine daca incepi de acum.

| Nicu999 a răspuns:

Poti incepe de pe acum nu este nimic rau in asta la inceput iti recomand sa faci cu un instructor cateva luni

| AleAlexaSwetty a răspuns:

Hey eu zic ca e bine sa te apuci sa faci sport. depinde am o problema la picior si fac kinetoterapie un fel de gimnastica si e imposimbil sa ramai pitica daca te apuci de pe acum. Daca vrei poti face si acasa sau afara.Bafta!

| Iordache_Andreea-Raluca_1994 a răspuns:

Iti recomand sa faci exercitii cu propria greutate.Sunt mai sanatoase si iti intaresc musculatura, nu îi maresc doar volumul.

| Tanase_Ioana_1997 a răspuns:

Si eu am 13 ani si am vrut sa ma mențin si sa tin o dieta. Eu zic sa mănânci sănătos si sa te apuci de înot sau orice altceva ce iti place. Eu am încetat sa mănânc prostii nu fac sala dar fa echitație si înot si pot sa spun ca am slăbit nu gluma. Acesta este sfatul meu succes