| MariaAT10 a întrebat:

Cam la cat timp dupa avort se poate face baie in mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Exista mai multe tipuri de avort in functie de perioada sarcinii. Se poate face baie exact dupa cat timp iti spune medicul care a facut avortul. Depinde de la caz la caz.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de grav a fost avortul si complicatiile lui. Medicul recomanda cel putin 30 de zile de odihna si munca foarte usoara, fara apa rece, fara balaceala, sa nu racesti sa faci complicatii, si pauza de 30 zile de la sex.