| cmad a întrebat:

Cand apare acneea in timpul sarcinii? Eu nu am avut niciodata problema cu asta, dar daca ar fi sa am in timpul sarcinii, cand ar trebui sa apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gravidele care fac acnee in timpul sarcinii (nu toate) o fac incepand cam la data la care ar trebui sa apara menstruatia care nu mai apare din cauza sarcinii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu câți ani ai de întrebi așa ceva?
Apare masca gravidiei, dar nu la toate femeile. Aceasta cedează după naștere.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Mie nu mi a aparut deloc acnee pe durata sarcinii, cel mai probabil apare din al 2 lea trimestru de sarcina

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

N-ar trebui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nivelurile de hormoni sunt ridicate in timpul sarcinii, iar ca rezultat al acestui fapt sunt aparitia de modificari ale pielii si acneea.
Incepe prin spalarea usoara in fiecare zi cu un sapun delicat si sterge-te cu un prosop uscat. Foloseste un machiaj care nu blocheaza porii si fii sigura ca te-ai spalat pe fata inainte de a merge la culcare.
Te pup!