| anonim_4396 a întrebat:

Cand se recomanda sa se faca dusul rece? Dupa sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Sa nu faci dus rece dupa ce faci sport, racesti la plamani, mai bine faci cu apa calduta

| RespiraSiInspira a răspuns:

Dusul rece este mult, mult mai benefic decat cel cu apa calda, atata timp cat poti suporta.Este bine sa faci dus rece cat de des poti, avand grija totusi sa nu racesti happy

| shizuma a răspuns:

Nu e recomandat sa faci tot dusul rece, cu atat mai putin imediat dupa sport pentru ca atunci corpul tau este cald si nu e bine sa fie trecerea asta brusca de temperatura...este insa bine sa.ti faci dus la o temperatura normala, iar ultimul jet sa fie rece pentru elasticitatea muschilor... poti face la fel si pe par pentru stralucire