| Girly97 a întrebat:

Care credeti ca ar fi cea mai buna solutie pentru asa numitul jet-lag?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand nu stii un termen nu-l folosi pentru a te "da mare" Superstitii: "Credință primitivă (bazată pe rămășițe ale animismului și magiei) în spirite bune și rele, în farmece și vrăji, în semne prevestitoare, în numere fatidice etc.; p. ext. practică superstițioasă."
Ce ti-am indicat eu acolo sunt tratamente naturiste.
Tratament medical nu exista. Se zice ca ar fi bun Tasimelteonul dar s-au facut studii superficiale.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zeama de lămâie, postul alimentar, ochelarii speciali şi vizitele la muzeu se numără printre cele mai eficiente metode de a combate efectele neplăcute ale decalajului de fus orar, potrivit dailymail.co.uk.
Uite: http://www.descopera.ro/......etatorilor

| Girly97 explică (pentru Salontanul):

Mersi, dar astea sunt superstitii...

| Salontanul a răspuns (pentru Girly97):

Cand nu stii un termen nu-l folosi pentru a te "da mare" Superstitii: "Credință primitivă (bazată pe rămășițe ale animismului și magiei) în spirite bune și rele, în farmece și vrăji, în semne prevestitoare, în numere fatidice etc.; p. ext. practică superstițioasă."
Ce ti-am indicat eu acolo sunt tratamente naturiste.
Tratament medical nu exista. Se zice ca ar fi bun Tasimelteonul dar s-au facut studii superficiale.