| AvalohAlyn a întrebat:

Care e cel mai bun remediu impotriva anxietatii si depresiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Depresia este o problema a sufletului! Iar doctorul sufletelor este Dumnezeu! Citeste acasa in fiecare seara o rugăciune dupa TATAL NOSTRU înainte de culcare( o psaltire sau Acatistul Domnului Iisus Hristos sau Paraclisul Maicii Domnului! Iar in fiecare duminica sa mergi la Biserica, la Sfanta Litirghie si ai sa vezi ca nu vei mai suferi o depresie!

| justanotheruser99 a răspuns:

Palinca.

| GoldenZenith a răspuns:

Psihiatrul. Nu merge pe concepția că trebuie să fii nebun sa te duci la un psihiatru. O sa primești tratamentul adecvat.

Așa, remedii cat de cat folositoare sunt:
Ceaiul de sunătoare
Extravalerianic
Uleiul de lavanda( să pui câteva picături in apa in timpul băii)
Sedatif PC
Și cel mai important: autocontrolul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorul. El stie mai bine decat copiii de aici de pe site.

| Bernardus a răspuns:

Mergi la psiholog

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Sportul, alimentatia, cititul.

| gabryellaKim a răspuns:

Încearcă să asculți muzica care îți place poate nu are sens, dar pe mine m-a ajutat foarte mult în ultima perioada sau să bei ceai de lămâie.