| T30D0RA a întrebat:

Care e greutatea ideala la inaltimea de 1.65 m si varsta de 18 ani? Eu am 56 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător

Pai la varsta de 18 ani esti putin cam scunda. oricum nu conteaza

la 1, 65 m greutatea ta ar trebui sa fie intre 48-53 kg ca la varsta ta daca depasesti sa spunem cam 3 kg se vede imediat pentru ca totusi. ai 18 ani
incearca sa te pastrezi!

27 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Acceseaza link-ul urmator:
http://dieta.romedic.ro/......_0708.html

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

55 de kilograme.

| Zazu a răspuns:

Nu poti face un calcul cu o greutatea ideala specifica, depinde de genetica, de densitatea oaselor, de sex, daca ai retentie de apa...

| missouri a răspuns:

Daca ai 1, 65 ar trebui sa cantaresti 55 kg.
Sau 56, avand in vedere varsta ta.

Sper ca te-am ajutat.

~ MisSouri.

| dichi a răspuns:

Iti recomand sa consulti un site de specialitate unde poti gasi si un calculator al indicei de masa corporala. www.cura-de-slabire.net, Succes

| T30D0RA explică:

Stiu ca sunt scunda la 18 ani, dar asta e. Eu ma multumesc asa cum sunt.

| Aura a răspuns:

50-55 de kg.

| aLaLa a răspuns:

Daca esti fata -55 kg si daca esti baiat - 65 kg

| crisS a răspuns:

Uite aici iti poti calcula greutatea ideala;)

http://www.muccelmic.com/BMI.php

| aиdяaaa●• a răspuns:

Greutatea ideala:55 kgwinking
Cu 10 mai putin decat inaltimea ta:*

| Dizzydizz a răspuns:

In jur de 50, 55 kg

| noName_8681 a răspuns:

50 de kg

| Marynna a răspuns:

Cred ca tu esti bine asa cum esti, kg depind si de greutatea oaselor, de exemplu, eu am 1. 65kg si 60kg, dar eu arat ca si cand as avea 55-56 kg, deci, nu conteaza neaaprat kilogramele(conteaza si ele, normal), conteaza mai mult cum aratihappysper ca ti-am fost de ajutor

fundita?batting eyelashes pup

| pithicot a răspuns:

Pai cred ca in jur de 55 kg

| So Good a răspuns:

50-60

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, e 55 kg, cu 10 mai putin decat inaltimea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce greutate ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite! aici poti sa-ti faci singura calculul! http://amelie.ro/calculator-greutate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

55.Ca trebuie sa fie cu - 10 fata de inaltimea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti f bine asa cum esti...si nu esti scunda

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai greutatea trebuie sa fie cu 10 kg mai putin decat inaltimea.

Deci 65-10=55

si ar fi perfecta pentru varsta ta.

| dsada a răspuns:

Mamamia la 18 ani 1, 65 m? si eu am 12 ani si am 1, 64m

| SoferTir a răspuns:

Cred ca esti fata nu? pai la fete se scade 10 kg din inaltime deci 55 kgkg sunt pe clasa 5 (trec acum) o colega de-a mea are 11 ani 1, 63 si 63 de kg Batoza!

| fatafaranume a răspuns:

Eu stiu ca se ia dupa inaltime greutatea
deci daca ai 1. 65 ar trebui sa ai 55 de kgbig grin
se scade cu 10. deci 65-10=55:d
; x sper ca ai inteles:d
fundita te rog;; xx?

| danielpop a răspuns:

Conform http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html, greutatea ta ar trebui sa fie intre 54. 5 si 68. 1 kg. Bafta;)