| anuk a întrebat:

Care e sportul vostru preferat? si care credeti ca e cel mai bun pentru a slabi mai usor? mie inotul voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt fostă înotătoare și volebalistă.
Înotul pune toți mușchii la muncă inclusiv pe cei ai feței.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sportul meu preferat este rugby-ul.

| Tourniquet a răspuns:

Eu practic dansuri. Stiu, nu e chiar un sport dar fac miscare si imi place acolo.
Sunt fosta tenismena. Mi-a placut sa joc, dar imi schimbase antrenorul si nu mi-a mai placut, plus de asta... era foarte scump!
Am facut si handball, o saptamana. Nu prea mi-a placut deoarece era programul foarte inconvenabil!
Eu iti recomand pentru slabit inotul sau handbalul. Fa ceva ce-ti place. happy

| saymoon a răspuns:

Ador ciclismul, tenis, baschetul, si orice dar nu acele exercitii de rutina care sunt extrem de plictisitoare, ce sa fac sunt zodia pesti si ne plictisim mult. De aceia prefer miscare in aer liber si cat mai diversificat.

| shadovv a răspuns:

Jogging

| Ofiintă a răspuns:

Inotul e cel mai reusit sport dar Romania nu ia parte de asa ceva pentru ca si cum in Romania nu ar egzista acest sport pentru cei care fac de performanta ca si mine se pot plange pentru ca e tot pe degeaba ca sa va convingetzi uitatziva la Eurosport Campionatele Europene si nici un roman nuse afla acolo Nici unul Eu as vrea ca si romanii sa nuse mai dea mare cu inotul pentru ca e o pierdere de timp

| madia a răspuns:

Imi place sa merg cu bicicleta si sa joc tenis.
Am si o bicicleta statica.hee hee

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Sportul meu preferat e dansul, se pune ca si sport? big grin
Eu nu am facut de mult timp miscare laughing), sincer. Mhhhm, nu stiu ce sport te-ar ajuta sa slabesti confused. Cred ca prin efort, tot slabesti 1kg, fara a fi doar un sport specific big grin!
De ex., ciclismul,alergatul, inotul, dansul, gimnastica, aerobicul te ajuta la slabit happy!
Sunt si sporturi amuzante in care si depui efort fizic dar si te distrezi, de exemplu : Voley-ul, Handball-ul... love struck
Funda?!

| MihaiMihăiuş a răspuns:

Mers pe role

| iuliaandreea a răspuns:

Sportul meu preferat este gimnastica, dar cred ca nu exista un sport in care sa slabesti usor, in toate trebuie sa depui efort.