| •.•°..::paffy::..•.•° a întrebat:

Care este cea mai buna crema pentru prevenirea cosurilor? au funda big grin :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand cremele, mai ales daca ai tenul gras.Pentru prevenire, poti incerca lotiunea antiacneica de la Elmiplant si iti poti face saptamanal o masca de argila.Sa te speli pe fata de 2-3 ori pe zi si sa eviti sa pui mana murdara pe fata.De asemenea, evita sa folosesti fond de ten sau pudra.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva cosurilor la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. Succes!

| Nicolelenaa a răspuns:

Lasa cremele
foloseste tinctura de galenele sau zeama de lamaie
eu asta folosesc si functioneazawinking
daca tu vrei neaparat crema incearca ceva naturist
funda?

| maduts a răspuns:

Pentru prevenire nu stiu...
eu le sparg si apoi ma dau cu betadine e foarte buna, le cicatrizeaza si dispar, e folosita si in operatii

| sfdshsnsa a răspuns:

Eu iti recomand ACNEOGEL il gasesti la plafar e extraordinar de bun.Eu inainte eram plin de cosuri si puncte negre.Acum am fata foarte fina fara urme si fara niciun cos.Costa 7 lei happy
Funda? :X

| KatherinePierce1864 a răspuns:

Este o crema foarte buna, si se numeste CLINIANS... este portocalie si o poti gasi si in Romania dar nu oriunde. Dar o poti gasi si in Italia la un magazin numit Pianetta. Eu de acolo mi-am luat-o... fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acneogel este exatraordinar de bun. Il folosesc de doua saptamani si se vad rezultate remarcabile. Am folosit nenumarate produse scumpe si fara rezultate iar acest produs este minunat. Va recomand cu caldura sa il folositi si nu o sa regretati. Succes!

| Criss001 a răspuns:

Clean & Clear -nu e crema e mai mult un gel sau ceva dar e foarte bun recomand sa iti iei tot setulwinking

| tudorr a răspuns:

Pai incearca cu clerasil sau clean and clear(e si pentru pct negre)