| Vlach a întrebat:

Care este inaltimea normala pentru 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aviii a răspuns:

Nu exista o inaltime normala. Daca parinti tai sunt inalti, sau doar unul din ei, vei fi si tu inaltut. dar daca sunt scunzi nu te astepta sa fii "gigantic". depinde, ti-am zis. eu am 12 aprp13, am 1, 65 sunt fata. asta pentru ca tata e inaltwinking