Întrebare recomandată | Andyandy_adyAdyady_1991 a întrebat:

Care este regimul alimentar pentru rujeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlondYAlex a răspuns:

De obicei ai interzis la dulciuri, muraturi, ote si cam atat din cate imi amintesc eu. Dar cel mai bine ar fi sa itrebi medicul de familie. Este mult mai bine sa fie un sfat de specialitate

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu exista un regim alimentar pentru rujeola, adica nu exista alimente interzise. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-pojar-rujeola

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce-i place.din ce regiune vine? ca in general oricarei fiinte ii place meniul din locul de bastina.rujeola ce e? pasare?

| secretdiscret00 a răspuns:

Nu imi mai amintesc dar eu cand am avut rujeola am baut lapte in fiecare zi si doctorita mi-a spus sa nu mananc carnatilaughing) Dar este bine sa intrebe cineva doctorul sau medicul de familie