| DDaniell a întrebat:

Care imi puteti spune cum pot folosi tamaia pentru durerile de dinti? Ca vreau sa omor un nerv ce ma chinuie. Nu am nevoie de recomandari la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian_Costy_1995 a răspuns:

Salut! Sfatul meu ar fi sa nu folosesti asa ceva pentru ca tamaia nu ataca doar acel dinte cii ii strica si pe cei din jur si e posibil sa regreti asta. Dar daca totusi consideri ca asta este solutia, daca ai o gaura in masea sau ceva iei o bucatica de tamaie si o pui aculo, cand aceasta incepe sa se dizolve va ataca nervul, bineinteles ca va durea ceva. Sper sa iti fi fost de ajutor

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai suntem in Evul Mediu. mergi la medicul dentist

| spn29 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie a canalului nervului ce nu poate fi vindecata prin leacuri babesti. Un control la medicul stomatolog, un tratament cu antibiotice prescris de acesta pentru tratarea infectiei si posibil si o extirpare a nervului. Este singura posibilitate de a trata afectiunile de acest fel. Multa sanatate!