| Alex a întrebat:

Care sunt cei mai buni doctori din Romania?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cei mai buni medici din Romania au plecat in alte tari sa lucreze din cauza ca au fost platiti cu salarii de mizerie si sistemul de sanatate este intr-o stare jalnica.

| darrio2007 a răspuns:

Cei care isi fac meseria din vocatie nu cei care te lasa sa mori daca nu le dai bani cat vor.

| PandaGirl a răspuns:

Uite un top 10 ai celor mai buni medici din Romania:

MODEL. Prof. dr. Dinu Antonescu, chirurg ortoped
PROFESIONIST. Prof. dr. Dan Tulbure, terapie intensiva
NEOBOSIT. Prof. dr. Irinel Popescu, chirurg
PERSEVERENT. Prof. dr. Ionel Sinescu, urolog
RIGUROS. Dr. Florin Eduard Exergian, neurochirurg
MORAL. Prof. dr. Radu Capalneanu, cardiolog
ORIGINAL. Prof. dr. Alexandru Ciocalteu, nefrolog
SPORTIV. Prof. dr. Eduard Apetrei, cardiolog
PUTERNICA. Dr. Liliana Boca, neurochirurg
FORMATOR. Eugen Tarcoveanu, chirurg

| Rio4cwalk a răspuns:

Cei care nu se gandes c la bani, ci cei care se gandesc numai la viata pacientului

| Angel0 a răspuns:

Cei care reusesc sa te mentina sanatos fara bani prea multi.