| mihaela_8755 a întrebat:

Care sunt cele mai bune exerciti pentru a scapa de burta? am nevoie de un raspuns sincer si rapid.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea superioara a adbomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Numarul de repetari propus de mine este doar orientativ si il poti mari daca consideri ca este nevoie.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Succes.

12 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Sper ca nu esti insarcinata si vrei sa faci exercitii anti-avort.
pai,abdomene la greu, bea multa apa, macar 50 pe zi, cate 20 o data apoi mai respiri, si...in cateva zile,maresti doza,pentru ca te vei obisnui.
ah, si nu uita de fibre, iaurturi etc.
sunt o gramada de tipuri de exercitii pe net si pe youtube.
uite http://www.youtube.com/......p?/results
bafta

| PinkPanther a răspuns:

Contrat credintei abdomelene nu dau burta jos, da faci muschi, dar nu scapi de grasime, faci muschi sub ea. Cel mai bine faci exercitii cardio alergat, bicicleta, inot, sau ce iti place tie si combini cu abdomene cam 50 pe zi sunt suficiente. Dar in total 50 faci mai multe tipuri de abdomene 10-15 pentru fiecare tip

| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Ceele mai bune exercitii pentru a scapa de burta sunt abdomenele (cat mai multe). Succes!

| Raluuuuu a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai eficientewinking

| liii a răspuns:

Abdomene.

| SelyGomez a răspuns:

Aici sunt 5 exercitii pentru slabit: http://www.libertatea.ro/......04895.html sper sa te ajute

| Anonim187 a răspuns:

Da` vreun remediu de a te ingrasha sti? eu tot incerc si nu reusesc deloc. bag in mine prajituri si toate cele da` deloc nu ma ingrash. ast un msj ceva big grin si sa scapi de burta baga`te la sala si evita carnea. mai mult salate si astea bft si ast raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme digestive si esti mereu balonata o sa fie un pic mai dificil. Oricum, clar, e necesar exercitiul fizic si dieta.

| marmota_8713 a răspuns:

Cardio

| GrecMihai a răspuns:

Abdomenele combinate cu alergatul
cel mai bine e sa faci cate 3 serii de abdomene, incepi incet prima data cu cate 5-10, apoi cand simti ca sunt mai usoare pune si mainile la ceafa, apoi 10-15 si tot asa
abdomenele merg foarte bine cu alergatul, este bine sa alergi in fiecare seara cate 10-20 de minute, vei vedea in timp rezultatelehappy

| alexandra_4104 a răspuns:

Abdomene!

| Euaiafrumoasha a răspuns:

Pai sa faci 20 de abdomene pe zi sau chiar si mai multe si vei scapa de burtica. Fundita love struck