| mihaela_1693 a întrebat:

Care sunt cele mai bune vitamine? Vreau sa-i cumpar prietenului meu pentru ca nu mai are pofta de mancare si nici nu se odihneste bine, in ultimul timp a slabit 6 kg, va rog da-ti un sfat.winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| nicoleta_5825 a răspuns:

CELE MAI BUNE VITAMINE, C, D B6 LE POTI GASII FOARTE USOR IN FRUCTE SAU LEGUME, IAR CEA B6 SE GASESTE SUB FORMA DE COMPRIMATE.PENTRU ALTE DETALII, SCRIE-MI.

Janina
| Janina a răspuns:

Vitamax

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i da vitamine, du-l la doctor, s-ar putea sa aiba o problema serioasa pe care sa o agravezi cu vitamine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a scazut brusc in greutate mergi cu el cat mai repede la doctor, nu toate vitaminele cresc apetitul, si cele care il cresc nu sunt indicate pentru ca modifica metabolismul.sunt multe vitamine care se acumuleaza in organe(ficat)si nu mai pot fi eliminate.de altfel si o doza de vitamine la o persoana care nu se odihneste bine nu este indicata pentru ca o sa ii creeze o stare falsa de energie si ii accentueaza oboseala. ii trebuiesc facute un set de analize si medicul este singurul care o sa ii indice de ce are nevoie

| gabimaris a răspuns:

Are nevoie de un complex de vitamine si minerale, in special B-urile si vitamina C, dar nici celelalte elemente nu trebuie uitate!

| mioara a răspuns:

Du-te cu el la un dr sa vezi ce se intampla

| micurutza2005 a răspuns:

Pt pofta de mancare e foarte bun ceaiul de radacina de ghintura( adica gentiana)dar va trebui sa mearga la dr.neaparat mai ales ca a slabit asa mult daca nu era asta putea fi vorba de o astenie de primavara sau de stare de stres mai agravata, o lipsa a vitaminei B poate da lipsa odihnei sau Magneziul, calciu, pot fi mai multe cauze dar un magneB6, magnerot, milgama, calciu fier, etc.nu ar strica dar pentru ca a slabit asa mult e mai complicat si trebuie sa mearga la dr pentru investigatii mai amanuntite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamax