| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt efectele (negative) pentru sani, daca dormi pe burta?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Din cate stiu eu nu sunt numa daca te dor

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Dar cine ti-a spus tie ca exista efecte negative? Eu dorm pe burta de ani de zile si nu am probleme.

| georgiana a răspuns:

Eu am auzit ca nu e bine, obisunuiam sa dorm pe burta, dar de o perioada ma dor si nu mai pot dormi asa.plus ca imi si cresc big grin

| daniela_7403 a răspuns:

Pe burta nu cred ca sunt negative, dar pe spate sunt pozitive citisem undeva...(eu dorm pe burtalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ constantaproca :Yeeeee, ce ma bucur ca si eu tot pe burta dorm, dar am citit pe undeva pe `net sa evitam dormitul pe burtabig grin.

| SaraIsVeryBeautiful a răspuns:

Nu exista nici-un efect negativ.