| fyfy3 a întrebat:

Care sunt semnele prin care iti dai seama ca iti vine ciclul? Va rog urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeEa_8789 a răspuns:

1.Iti apar foarte multe cosuri
2.te doare burta
3.te doare capul
4. uneori chiar te doare bazinul

10 răspunsuri:
| MindExplode a răspuns:

Ti se umfla burta
Ti se intaresc sanii
Apare acnee(cosurile)
Dureri intestinale, balonari.

happy

| dan_2834 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia iti dai seama pentru ca esti obisnuita cu simptomele si stii cum reactioneaza organismul tau.Depinde de la o fata la alta.Inainte sa iti vina ciclul cu o zi te simti agitata, nervoasa si e posibil sa ai si anumite dureri in anumite zone ale corpului, ai o stare de neliniste continua...insa ti-am zis.depinde de la o fata la alta si de la un organism la altul.

| LastChance a răspuns:

Inainte ca sa imi vina ma doare burta si spatele rau...straight face
dar nu se manifesta la toate fetele asa...

| blaxy a răspuns:

Te doare burta ori cu o zi inainte, ori in acea zi si poate sa te doara capul sau sa ai dureri in spate, insa cel mai bun semn e ca te doare burta.

| pink10 a răspuns:

Pai te doare spatele, te dor sanii, te balonezi, esti mai obosita...

| SpecialGirl a răspuns:

Iti apar cosuri, te doare burta.

| AngelaRAmona a răspuns:

Ti se intareste pieptul.Incepe pofta de mancare si bei apa mai multa ca de obicei.Si dureri in zona ovarelor.

| Bebe_9173 a răspuns:

Dureri In zona lombara(mijloc). Dureri in zona ovarelor (mai jos de burtica), o stare destul de "nasoala", te simti lipsit de viata, aparitia cosurilor in unele cazuri. Cam astea sunt cele mai importante :*.

| analia202 a răspuns:

Pai senzatia de umezeala poti sa ai crampe si dureri de spate insomnii +dureri de cap.

| sweetyelena91 a răspuns:

Buna! Asta depinde de la organism la organism.Pe mine de exemplu, ma dor sanii, ma doare sub burta si ma simt slabita.