Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615282intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Apr
SATI 362.560AFISARI
163.761VIZITE
134.537V. UNICI
8 Aprilie 2011
Sallatiny intreaba:

Care sunt simptomele otitei?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    8 Aprilie 2011 23:30
    solumaam a răspuns:

Otita este infectia urechii medii (otita medie). Otita incepe adesea cand o raceala cauzeaza o umflare si o inchidere a tubului de legatura dintre urechea medie si gat, tub numit "Trompa lui Eustache". Lichidul, care in mod normal curge, in caz de raceala se acumuleaza in urechea medie si provoaca otita.
    In cadrul infectiei apare durere (uneori severa). Alteori este prezenta febra - otita medie supurata este acumularea unei secretii in urechea medie, fara infectie.

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 9 Aprilie 2011 16:49
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    http://www.hotcity.ro/cum-ne-simtim/otita-simptome-investigatii-tratament
    http://www.studentie.ro/campus/Otita/c-441-a-21655
    Nu de alta dar să învățăm să divulgăm sursa, nu doar copy-paste și luăm fundița!
    Pa, pa.
  • 11 Aprilie 2011 21:05
    Legiuitoarea a răspuns:
    Bună.
    Dă dovadă de seriozitate și profesionalism, asta am spus @
    solumaam.
    Restul comentariului nu are relevanță!
    Pa, pa.
  • 9 Aprilie 2011 09:37
    emanuellex a răspuns:
  • 10 Aprilie 2011 20:56
    solumaam a răspuns:
    Legiuitoarea... ce sa inteleg din raspunsul tau?
    Esti invidioasa?
    Sau te deranjeaza ca am raspuns prompt si la obiect indiferent de sursa inaintea ta?
    Daca mai esti interesata (cu toate ca vad ca ai destule) de funde am sa vorbesc cu moderatorii sa ti le dea si pe ale mele, eu nu sunt obsedat de titluri si de podium pe aici si daca am raspuns a fost la obiect si doar unde m-am priceput.
    Daca toti userii ar face ca mine atunci TPU ar fi exact ce sa vrut sa fie ...nu ce este acum!
  • 8 Aprilie 2011 23:44
    EmY_7441 a răspuns:
    Deci eu am avut otita si am avut cam asa:
    -Dureri de ureche(rele rau)
    In rest totul mi s-a parut normal dar n-am putut iesi din camera eram la marebig grin
    Am stat 2-3 saptamana ca am stat si cu bunici in apa dupa care la aer rece udstraight face