| deeakiss_9523 a întrebat:

Cariile pot aparea datorita lipsei de calciu sau vitamine din organism?
Ps:Ma spal zilnic pe dinti si nu inteleg de ce tot am carii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,de cele mai multe ori cariile apar din cauza lipsei de minerale din organism, mai ales calciu, igienei necorespunzatoare!
Spala-te de cel putin 2 ori pe zi si vizita la stomatolog macar din 6 in 6 luni.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Apar datorită că mâncăm toate căcaturile din comerț... Sucurile distrug smalțul, dulciurile, etc!

Răspuns utilizator avertizat