| anonim_4396 a întrebat:

Castravete moare. sad
Am nu știu ce căcaturi de bacterii în gât (te urăsc, domn' profesor!) și trebuie să i-au... Moldamin iar eu urăsc acele. Pur și simplu, când le văd încep să tremur. Astăzi am luat prima dată, mai am încă de 3 ori și doare foarte tare!
Ce aș putea să fac ca să nu mai îmi fie frică de ace/injecții/analize/sânge etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nimic! Doar sa te motivezi, durerea exista dar nu este un capat de lume.

| 23partyboy a răspuns:

Moldaminul intr-adevar este o injectie ft dureroasa, chestia cu acele e psihogena(ti-o creezi tu in cap) si tine de autocontrol, iar daca totusi problema e ft mare ii poti explica situatia si sa iti inlocuiasca ant inject cu antib per os

| gabitzuuu11 a răspuns:

Nimic Stai si te uiti cum te inteapa ala in c*r