| nexT_2456 a întrebat:

Cat costa analizele de sange daca nu ai trimitere de la medicuL de familie? Atat la stat, cat si la particular.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de analiza. Unele costa 10-20 de lei, altele costa 1000-1500 de lei.

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Hemograma completa a costat 22Lei.Depinde ce fel de analize doresti sa faci.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Fiecare fel de analiza se sange, are tariful ei. Uite tarifele de la un laborator:
http://www.sanador.ro/preturi-analize-medicale-de-laborator

caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy uite, eu am avut trimitere sa fac analize la sange(10 la numar) si cand am ajuns la laborator, au zis ca nu au fonduri, dar pentru ca sunt pensionata, am avut reducere trebuia sa dau 100 de roni si am dat doar 70 de roni, iar un alt set de analize de sange, nu am benificiat de reducere nici compesat, si am dat 245 de roni, deci diferenta e de la o analiza la alta.si cu regulile interioare care le au laboratoarele, trebuie sa ai banuti la greu happy trist, dar adevaratsad

| hardy1 a răspuns:

Incep cam de la 60 lei