| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa analizele fara trimitere la o clinica privata? + consultanta.
Se pot face analize si la o clinca de stat fara trimitere? Pretul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Exista o multitudine de tipuri de analize, de la analize care costa 10 lei, pana la analize care costa 10.000 de euro sau mai mult.

Un set de analize "uzuale", ma refer aici la analizele pe care oamenii ar trebui sa si le faca o data pe an, costa in sistemul privat in jur de 200 lei