| TiberiuFasole a întrebat:

Cat de mult ingrasa Coca Cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Cum sa nu ingrase, oameni buni? La 1L de cola ai 30 Kg de zahar...laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca are erorm de mult zahar ingrasa destul de mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred ca ingrasa...mai mult dauneaza grav sanatatii datorita continutului mare de cafeina, provocand un fel de dependenta unor oameni. Nu ingrasa. cred ca singura metoda de a slabi, este sa faci sport maxim o ora /zi, si sa mananci feluri de mancare pe baza de legume, si foarte putina carne. Salata de fructe ajuta, si fructele in general. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"maxim"? minim poate

"nu ingrasa"? esti proasta sau te prefaci? o sticla de 2.5 l de Cola Cola are 1000 kcal, iar un om normal consuma in medie 2000 kcal pe zi, dedu tu, mai Einstein!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci da, ingrasa la greu daca bei multa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba numai de cafeina, ci si de acidul fosforic.
Intr-adevar, da energie, dar fiind un acid tare iti dizolva smaltul dintilor si iti cauzeaza probleme la stomac si ficat.

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie neaparat sa o faci proasta daca nu a stiut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Mda, azi sunt in toane proaste, nu am mai dormit de alaltaieri. sad

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

O sa treaca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am referit la excesul de coca cola. Ca doar nu bea un om 2l pe zi. sau poate sunt oameni care o fac si e vai de viata lor.
Nu cred ca esti in masura sa ma jignesti, din moment, ce doar mi-am dat cu parerea doar. puteai sa-mi spui ca nu am dreptate si gata.
Si apropo.Inteligentule cum "minim" esti dus? Daca faci sport mai mult de o ora, cedezi. Gandeste si dupa iti exprimi opinia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cedezi pe naiba.
Scuze oricum am avut o zi rea si in zilele astea ma apuca nervii.
Apropo, eu beam cate o sticla de cola(Pepsi) pe zi zilnic timp de multi ani, dar am renuntat la asta intr-un final, acum 3 ani erau multe zile cand beam chiar si 2. laughing

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

E chiar adevarata faza cu "cedezi"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, sa zicem.
Eu nu prea beau cola.
Si da, cedezi. e prea mult. tu poti sa alergi sa faci flotari sa...nu stiu, alte exercitii, intr-o ora? Vara trecuta, am jucat fotbal destul de mult timp, fara oprire si fara antrenament prea mult, si dupa respiram foarte tare, nu puteam sa vorbesc, respiram pe gura si ma intepa foarte tare in jurul inimii, de asta spun ca e mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Citeste comentariul si vezi

| TiberiuFasole explică (pentru anonim_4396):

Faza cu respiratul, ce credeai? Ca poti sa faci dintr-o data sa zicem roata in sa zicem 15 minute fara sa opresti, cand e prima data cand o faci? Nu chiar 15, sa zicem 30, dar corpul se obisnuieste. Si faza cu intepatul, e normal, e fiindca nu prea faci sport, daca faceai inainte gen de 5-10 ori, nu te mai durea, fiindca nu e obisnuit corpul. Doar ziceam ca nu e prea adevarata faza cu "cedezi".

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Am spus asta cu gandul ca nu faci antrenament, si oricum, si o ora e mult. Dar incearca si vezi.

| Kyılε a răspuns:

Nu ingrasa, distruge stomacuri :u de la urat :u

Răspuns utilizator avertizat
| Olivia_Olive_1959 a răspuns:

Nu te ingrasa neaparat..doar ca iti distruge stomacul si ai sanse de 500% sa faci ulcer. Nu cred ca e prea placut sa patetsti asta, mai ales ca e mult mai simplu sa nu mai bei Cola decat ocazional (nu ma refer ori de cate ori ai ocazia, ci de Craciun, Paste, Revelion etc. ).