| BellaElla001 a întrebat:

Cat dormi cand iei somnifere? Cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Cel mai bine e sa faci sport sau sa mergi mult. Iti spun asta din propria experienta. Dupa o zi de sport te culci imediat.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde cantitate de somnifere pe care o iei!
Dacă să zic iei 1 tub riști să dormi etern (să nu te mai trezești) dar dacă iei în măsură și prescris de medic poți ajunge să dormi și 12 ore.

Eu NU îți recomand somniferele din sigurul motiv că crează dependență. ( e la fel ca țigările și alcoolul)

Numai bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca le iei la sfatul si cantitatile indicate de medic, o noapte intreaga.
Cel mai bine ar fi sa certeze cauzele si sa nu se faca abuz.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Luate in cantitate optima ar trebui sa dormi cam 8 ore! Insa medicul decide doza de care ai nevoie!

| Derfuletz a răspuns:

Permanent...